16 grudnia 2020

Dzień wolny za święto w Comarch HRM

W celu udzielenia dnia wolnego za święto przypadające w sobotę należy odnotować inny dzień jako wolny w planie pracy. Np. jeśli dniem wolnym za święto 26.12 ma być dzień 24.12 to należy z poziomu Planu pracy wejść do dnia 24.12, w polu „Typ dnia” zmienić z „Praca” na „Wolne” oraz uzupełnić pole „Rodzaj dnia wolnego” – wskazać np. Dzień wolny z tytułu święta.

Użytkownik musi mieć przypisany schemat uprawnień pozwalający na edycję planu pracy, w przeciwnym razie nie będzie mógł tego zrobić. Jeśli użytkownik jest kierownikiem i może edytować plan pracy również dla podwładnych to po wejściu w menu Plan pracy będzie miał możliwość odnotowania dnia wolnego seryjnie dla wielu pracowników. Z widocznej listy pracowników w menu Plan pracy należy zaznaczyć wiele dni (wciśnięty klawisz Ctrl + lewy przycisk myszy), następnie wybrać ikonę 3 kropek (znajduje się w prawym górnym rogu okna) oraz opcję Edytuj plan pracy.

Dzień wolny za święto w sobotę można również odnotować bezpośrednio z poziomu programu Comarch ERP Optima. Informacje na ten temat można znaleźć pod adresem:
https://pomoc.comarch.pl/optima/pl/2020_6/index.php/dokumentacja/w-jaki-sposob-odnotowac-pracownikowi-dzien-wolny-za-swieto-przypadajace-w-sobote/