15 marca 2021

Jak dodać partię dostawy z poziomy faktury sprzedaży?

W programie Comarch Optimia istnieje możliwość dodania partii dostawy do dokumentów przychodowych i zakupowych. Mówimy tu o dokumentach Przyjęcia Zewnętrznego (PZ) oraz Wydania Zewnętrznego (WZ). Co jeśli w pierwszej kolejności wystawiamy fakturę sprzedaży? Wydanie Zewnętrzne, które tworzymy z poziomu Faktury Sprzedaży zawsze od razu się zatwierdza, nie ma możliwości dodania partii. Comarch ERP Optima jakiś czas temu dodała funkcjonalność, którą możemy skonfigurować z poziomu programu, która umożliwi wskazanie partii z poziomu Faktury Sprzedaży.

Musimy wejść do konfiguracji programu Comarch ERP Optima Firma\Magazyn\Inicjacja dokumentu: tutaj 1 linii mamy FS i opcję zamiana, zaznaczamy check box i zapisujemy.

Po zaznaczeniu tego parametru na dokumencie Faktury Sprzedaży w programie Optima pojawi się w górnej części okna opcja pobranie. Po zaznaczeniu w prawym dolnym rogu pojawi się przycisk wskaż partie dostaw.

Jeśli mają Państwo pytania lub inne problemy zapraszamy do kontaktu. Z wielką chęcią zajmiemy się wsparciem i usprawnieniem Państwa procesów biznesowych.

Zdjęcie poglądowe z konfiguracji: link