Wynagrodzenie powyżej normy oraz dopłaty do nadgodzin

Wynagrodzenie powyżej normy oraz dopłaty do nadgodzin

W programie Comarch ERP Optima Kadry i Płace powyżej/poniżej normy generuje się przy sprawdzaniu planu pracy z czasem przepracowanym, co do wejść w obrębie każdego dnia.

Ponieważ istnieją różnice pomiędzy planem pracy, a czasem pracy program wylicza wynagrodzenie powyżej i poniżej normy
Przykład:

W dniu 01.06 pracownik ma odnotowane:
W planie pracy

– od 7:00 do 15:00 –czas praca podstawowa

W czasie pracy   

– 7-12:15 – czas praca podstawowa -czyli -4 h niż w planie pracy, dlatego z tego powodu wygenerowało się wynagrodzenie poniżej normy za 4h

-12:00 – 12:30 –przerwa

– 12:30 15:30 – praca podstawowa- czyli +4 h niż w planie pracy, czyli wygenerowało się  wynagrodzenie powyżej normy za +4h

Z poziomu: System > Konfiguracja > Firhttp://serwer1690213.home.pl/home/linkspot/ftp/linkspot/wp-content/uploads/2021/09/Dopłata-do-nadgodzin-w-comarch-erp-optima-kadry-i-place-plus.jpgma > Płace > Parametry można zaznaczyć parametr „Bilansowanie powyżej/poniżej normy (w obrębie strefy czasu pracy)”, który spowoduje, że powyżej/poniżej normy (w obrębie tej samej strefy np. praca podstawowa) wzajemnie się zbilansuje.

Jeżeli chodzi o 'Dopłaty do nadgodzin 100%’ to na kalendarzu (Nie)obecności odnotowano 16 takich dodatkowych godzin. W wypłacie naliczył się dopłaty za 15,5 h ponieważ w dniu 17.06 pracownik  pracował o pół godziny krócej niż wynika to z planu pracy. Program zbilansował te 0,5 h z nadgodzinami. Stało się tak ponieważ w konfiguracji kalendarza pracownika w polu 'Algorytm bilansowania nadgodzin w rozliczanym okresie jest zapewne zaznaczona opcja 100%, 50% . Jeżeli nadgodziny nie powinny zostać zbilansowane to proszę wybrać opcję 'Nie bilansuj’.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu i stałego utrzymania systemu Comarch ERP Optima

Zdjęcie poglądowe: link