Program PACZKA LINKSPOT

Program PACZKA LINKSPOT został przygotowany w związku z zapotrzebowaniem firmy w zakresie wsparcia procesów pakowania produktów sprzedanych za pośrednictwem sklepu internetowego.

Przed wdrożeniem integracji sklepu internetowego z programem Comarch Optima operator był zmuszony wystawić ręcznie dokumenty (faktury sprzedaży, paragony do nich utworzyć wydanie zewnętrzne,) musiał również wygenerować w Optimie list przewozowy. Na koniec należało jeszcze rozliczyć wszystkie dokumenty handlowe w Comarch Optima z wpłatami PayU, PayPal, PayNow itp. Więcej dowiesz się w artykule: Integracja sklepu internetowego WooCommerce z systemem księgowym oraz magazynowym Comarch ERP Optima.

Główną funkcją systemu PACZKA jest przyspieszenie i kontrola procesu pakowania produktów sprzedanych przez sklep internetowy.

Wszystkie opłacone zamówienia są automatycznie importowane do systemu PACZKA po czym operator może je pogrupować i zlecić do pakowania. Grupowanie zamówień pozwala na spakowanie takich samych paczek za jednym razem.

Moduły w aplikacji

Aplikacja PACZKA jest rozwiązaniem przeglądarkowym, który jest w pełni responsywny więc dostosowuje się do każdego rodzaju ekranu: monitor, tablet czy telefon komórkowy.

Aplikacja skład się z następujących modułów funkcjonalnych.

Użytkownicy

Moduł Użytkownicy pozwala na stworzenie nowych operatorów systemu jak również umożliwia przypisanie im roli w systemie (uprawnień).

Zamówienia

Na liście zamówień prezentowane są wszystkie zaimportowane zamówienia do aplikacji. Poza automatyczną synchronizacją istnieje możliwość wymuszenia import zamówień do aplikacji ze sklepu internetowego.

Istnieje możliwość filtrowania zmówienia po parametrach: Status, ID, Grupa czy List przewozowy.
Pod filtrowaniem prezentowana jest pełna lista wszystkich zaimportowanych zamówień. Po kliknięciu na konkretne zamówień prezentowane są szczegóły tego zamówienia.

Grupy zamówień

W module Grupy Zamówień znajdują się wszystkie pogrupowane zamówienia według zadeklarowanych kryteriów.

System umożliwia wykonanie 2 modyfikacji:

Usuń grupę: powoduje rozgrupowanie zamówień, pojawią się ponownie na liście do zgrupowania.

Przydziel pracownika: po kliknięciu prezentowany jest popup z listą operatorów, w którym możemy przypisać konkretną osobę, która będzie miała przypisaną grupę zamówień do spakowania.

Kreator grup

Moduł ten umożliwia grupowanie zamówień według kryteriów. Aplikacja umożliwia na grupowanie zamówień wg:

Zamówienia identyczne: zamówienia z dokładnie takimi samymi zamówionymi produktami (łącznie z gratisami).

Nie posiadające listu przewozowego: mogą to być zamówienia wysyłane za granicę jak również błędy w wygenerowaniu listu przewozowego.

Oddziel zamówienia posiadające notatkę: NIE/TAK, gdzie:
NIE - aplikacja pogrupuje zamówienia posiadające notatkę.
TAK – aplikacja nie pogrupuje zamówień posiadających notatkę.

Maksymalna liczba w grupie:
10 – aplikacja grupuje po 10,
15 - aplikacja grupuje po 15,
20 - aplikacja grupuje po 20,
Inne – operator definiuje po ile grupować paczki.

Przed zgrupowaniem pozycji system prezentuje propozycję grupowania zamówień:

Pakowanie

Moduł Pakowanie prezentuje listę pogrupowanych zamówień do spakowania. Widok dzieli się na 3 obszary:

a) Szukaj: umożliwia wyszukanie zamówienia po liście przewozowym (w sytuacji, w której operator pakujący otrzymuje listy przewozowe i na podstawie tych dokumentów realizuje proces pakowania) zamówienia czy grupy.
b) Twoje zamówienia: obszar ten prezentuje wszystkie grupy zamówień, które zostały przypisane do operatora, który powinien spakować wskazane grupy w module Grupy Zamówień.
c) Zamówienia: lista ta prezentuje wszystkie pozostałe grupy zamówień, które mogą mieć przypisane operatorów pakujących.

W procesie pakowania program został zintegrowany w programem Comarch ERP Optima w celu pobrania nazwy i kodów EAN. Dzięki pobranym kodom możemy wykorzystując prosty skaner kodów kresowych i potwierdzać spakowanie towaru. System umożliwia również pakowanie towaru poprzez kliknięcie w przycisk na ekranie palcem lub myszką w przypadku braku dotykowego ekranu.

Aplikacja prezentuje listę produktów łącznie z gratisami, które musimy spakować.

W pole skanuj jest automatycznie zaznaczone co umożliwia szybkie zeskanowanie kodu kreskowego produktu. Wprowadzenie kodu od razu powoduje ‘spakowanie’ produktu i wyszarzenie pozycji.

W przypadku gratisów nie mamy kodów EAN i musimy je spakować wykorzystując Akcję:

Dodaj ręcznie: kliknięcie tego przycisku powoduje spakowanie pełnej ilości towaru.
Wprowadź ilość: wyświetla ilość do wprowadzenia w przypadku, kiedy mamy mniejszą ilość niż potrzebna do spakowania.

Po spakowaniu wszystkich produktów klikamy w prawym górnym rogu przycisk: Wydrukuj listy przewozowe.
Program Paczka został również zintegrowany ze sklepem Internetowym w zakresie pobrania listu przewozowego generowanego w przesyłkach DHL.

Istnieje możliwość wydrukowania pojedynczo każdy list przewozowy lub kliknąć przycisk Drukuj wszystko.

Ostatecznym elementem kontroli jest walidacja czy każdy list został wydrukowany, jeśli nie, program nie pozwoli na zakończenia pakowania.

Raporty

Moduł ten został przygotowany do wyświetlenia na dodatkowym ekranie w celu analizy ilości spakowanych paczek przez wskazanego operatora. Dodatkowo prezentuje ilość paczek: spakowanych, w trakcie jak również pozostałych do spakowania.

Statystyki

System prezentuje podsumowanie w zadeklarowanym okresie czasu, ile paczek zostało spakowanych przez wszystkich operatorów aplikacji.

Dlaczego LINKSPOT?

- wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania oraz wdrażania sklepów internetowych,
- dziesiątki zadowolonych Klientów,
- kompleksowa obsługa Klientów w mieście Toruń, Bydgoszcz oraz na terenie całej Polski,
- doświadczony zespół programistów, copywriterów, grafików, administratorów oraz specjalistów z zakresu marketingu internetowego (SEO, SEM),
- możliwość skorzystania z usługi wsparcia powdrożeniowego (administracja, utrzymanie, rozwój, integracje).
Zapraszamy do kontaktu. Nasi konsultanci w oparciu o analizę Państwa potrzeb przygotują dedykowaną propozycję.
Oferujemy możliwość konsultacji online, ale także spotkania na terenie Torunia, Bydgoszczy oraz całej Polski.

Zaufali nam