Utrzymanie serwisów internetowych

Każdy ze współczesnych systemów informatycznych wymaga regularnego wsparcia w zakresie bieżących aktualizacji, utrzymania środowiska serwerowego, czy też rozwoju funkcjonalnego. Nie inaczej jest w przypadku stron, czy też sklepów internetowych. Zaniedbania na powyższym polu mogą okazać się bardzo kosztownym błędem – zarówno pod kątem finansowym, jak i wizerunkowym.

Każdego dnia dziesiątki tysięcy serwisów internetowych na całym świecie zmaga się z problemem ataków generowanych przez krążące po sieci internetowej boty oraz hackerów. Zaniedbania na tle aktualizacji bezpieczeństwa mogą doprowadzić do wielu problemów takich problemów jak m.in.:

  • trwałe unieruchomienie serwisu internetowego lub też jako całkowite zniszczenie,
  • utratę wypracowanych przez lata pozycji w wyszukiwarce Google (w wyniku zainfekowania strony internetowej niechcianym contentem pod postacią niebezpiecznych linków, wirusami, czy też mechanizmami generującymi niekontrolowaną wysyłkę spamu),
  • wycieki danych osobowych użytkowników serwisu,
  • umieszczenie domeny oraz adresu IP serwera na tzw. spam listach, w zasadzie uniemożliwiających korzystanie z poczty internetowej.

Usługa wsparcia to jednak nie tylko kwestie bezpieczeństwa, ale także stabilnego rozwoju naszego serwisu internetowego oraz utrzymania jego zgodności ze zmieniającymi się nieustannie standardami współczesnego Internetu.

Oferta LINKSPOT obejmuje kompleksową usługę w zakresie utrzymania, zarządzania oraz rozwoju serwisów internetowych (strony i sklepy internetowe, portale, aplikacje webowe).

Szeroki zakres czynności obejmuje m.in.:

  • bieżące wsparcie w zakresie aktualizacji systemowych (silnik oraz wtyczki) dla najpopularniejszych systemów CMS takich jak WordPress, Joomla, Drupal, PrestaShop oraz innych.
konfiguracja oraz administracja środowiskami hostingowymi (Linux, Microsoft Windows)
wdrożenia certyfikatów SSL
cykliczne oraz jednorazowe kopie bezpieczeństwa (backup)
działania serwisowe po awariach oraz atakach hackerskich, przywracanie serwisów do pełnej sprawności
audyty bezpieczeństwa oraz wdrożenia mechanizmów zabezpieczających
wdrożenia mechanizmów antyspamowych dla formularzy kontaktowych
prace rozwojowe w ramach serwisu internetowego, tworzenie dedykowanych rozszerzeń funkcjonalnych (wtyczki, moduły)
wdrażanie mechanizmów zapewniających dostępność do treści strony internetowej dla osób niepełnosprawnych zgodnie z wytycznymi WCAG
wdrażanie w ramach serwisów internetowych mechanizmów zapewniających pełną responsywność (RWD) – kompatybilność z urządzeniami mobilnymi takimi jak telefony, czy tablety
optymalizacja stron i sklepów internetowych w zakresie zasad UX (audyt oraz wdrożenie zaleceń)
optymalizacja prędkości działania pod kątem wytycznych Google PageSpeed Insights oraz GTmetrix
wdrażanie narzędzi analitycznych – Google Analytics, Facebook Pixel, Google Search Console itp.
audyt oraz optymalizacja pod kątem wytycznych wyszukiwarki Google – SEO
wsparcie w zakresie tworzenia oraz zarządzania contentem – copywriting
migracje treści
integracje międzysystemowe: wdrażanie e-płatności, kurierzy, systemy księgowo-magazynowe (w tym ERP Comarch Optima)
bieżące doradztwo oraz wsparcie za pomocą dedykowanego system HelpDesk

Wybierz odpowiednie dla Ciebie zasady współpracy:

a) wsparcie jednorazowe – indywidualna usługa wyceniana w oparciu o przedstawiony zakres prac do wykonania.

b) stała usługa wsparcia – dedykowany pakiet obejmujący wskazany przez Klienta zakres czynności wykonywanych cyklicznie, rozliczany w oparciu o miesięczny abonament oraz stawkę

godzinową dla prac wykraczających poza określony zakres.

Każde zlecenie niezależnie od wybranego wariantu współpracy podsumowywane jest za pomocą raportu szczegółowo opisującego zakres wykonanych prac oraz dalsze rekomendacje specjalistów LINKSPOT. Status zleconych prac możliwy jest do śledzenia poprzez dedykowany system HelpDesk oraz automatyczne powiadomienia mailowe. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie gwarantując fachowe doradztwo specjalistów LINKSPOT już na etapie analizy zakresu zleconych prac.

Dlaczego LINKSPOT?

- wieloletnie doświadczenie w zakresie utrzymania stron internetowych, sklepów internetowych oraz innego rodzaju serwisów www,
- dedykowany system HelpDesk,
- przejrzyste zasady rozliczenia oraz raportowania,
- szybkie czasy reakcji na zgłoszenia,
- dziesiątki zadowolonych Klientów,
- kompleksowa obsługa Klientów w mieście Toruń, Bydgoszcz oraz na terenie całej Polski,
- doświadczony zespół programistów, copywriterów, grafików, administratorów oraz specjalistów z zakresu marketingu internetowego (SEO, SEM).
Zapraszamy do kontaktu. Nasi konsultanci w oparciu o analizę Państwa potrzeb przygotują dedykowaną propozycję. Oferujemy możliwość konsultacji online, ale także spotkania na terenie Torunia, Bydgoszczy oraz całej Polski.

Zaufali nam